nawigacja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Clementine Palmer
2017-11-15, 15:58
NPC - ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem ogólnodostępnego konta NPC?
Tak
93%
 93%  [ 15 ]
Nie
6%
 6%  [ 1 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Brentwood

1

I'm so glad I live in a world where there are Octobers

Brentwood

Wysłany: 2017-11-09, 16:01   NPC - ankieta

Ukryj: 
Tommy C. Dalle napisał/a:
Po namysłach większych, badź mniejszych, wychodzimy z propozycja, aby utworzyć dostępne dla użytkowników konto NPC, z którego można pisać posty ważne dla własnych fabuł, bez potrzeby tworzenia postaci drugoplanowych i zaśmiecania nimi działu KP. O ile można coś takiego obejść w postach fabularnych, jeżeli ktoś w ogóle pokusi się o wprowadzenie, prowadzenie i pisanie NPCami utworzonymi na rzecz tej jednej konkretnej rozgrywki, o tyle smsy czy rozmowy telefoniczne już niekoniecznie w taki sposób zadziałaja (bo to w dużej mierze wygladałoby jak pisanie z samym soba, a przecież nie o to chodzi), a nie chcemy mieszać w to Mistrza Gry, do konta którego ma dostęp tylko administracja, a jego zasięg działania w dużej mierze obejmuje eventy i/lub zdarzenia losowe. W skrócie – można rozważyć utworzenie publicznego konta NPC dostępnego dla wszystkich

Zgodnie z ustaleniami - powstała ankieta majaca na celu pomóc nam zdecydować o potrzebie powstania NPC dostępnego dla wszystkich użytkowników.
Dane do logowania znajdywałyby się w specjalnie zablokowanym dziale, tak aby nikt inny spoza forum nie miał do niego dostępu.
Postać NPC miałaby służyć jedynie urozmaiceniu/ ułatwieniu rozgrywek fabularnych - oznacza to, że granie samemu ze soba nie wchodzi w grę.
Jeśli liczba głosów będzie przeważać na >TAK< stworzymy odpowiednie konto i przez miesiac będziemy przygladać się temu, jak to będzie się rozwijać i w jakim kierunku szło.

Bardzo prosimy o wyrażanie swoich opinii, watpliwości i dodatkowych sugestii pod ankieta - wszystko to pomoże nam usprawnić nowe przedsięwzięcie.
[Profil]

Taylor Scroggs

29

hakuje/wyszukuje + pracuje dla Althei

Keep your hands off my pierogi. Don't you touch they're my pierogi. Get your own god damn pierogi.

Taylor 'SpierTaylor' Scroggs

mów mi: Kocie!

multikonta: Amnesia (aka Kala) & AA (aka Skylar)

Wysłany: 2017-11-09, 16:15   

Zagłosowane i swoje zdanie wyraziłam już w temacie z propozycjami. ;>
[Profil]

Clementine Palmer

32

Ticking away the moments that make up a dull day You fritter and waste the hours in an offhand way

Kicking around on a piece of ground in your home town Waiting for someone or something to show you the way

Clementine Palmer

Wysłany: 2017-11-09, 16:44   

Dobra, to ja napiszę w ten sposób:

Bardziej przychylam się do wybrania <tak> bo jest to bardzo fajna inicjatywa dla Użytkowników. Jak było pisane - pomoże to urozmaicić fabułę bla, bla, nie będzie trzeba czekać na MG, który miał coś wtracić, będzie można wrzucić rozmowę w telefon i cokolwiek sobie wymyślicie.

Ja raczej korzystać nie będę, albo będę rzadko - bo wygodniej jest pisać mi postacie w postach. Właściwie to po prostu nie widzę różnicy między pisaniem postaciami drugoplanowymi w postach, a jako oddzielne konto (Lio próbowała tłumaczyć i dalej nie rozumie), ale jeśli mi coś nie jest potrzebne, albo wydaje się dziwne, to nie znaczy, że komuś innemu się nie przyda.

Mam nadzieję, że nie będzie to bezużytecznie stworzone konto, oraz pozwoli też na ciekawa współpracę z innymi użytkownikami - może zamiast sesji z Mistrzem/Administracja- ktoś zechce zrobić sobie z Użytkownikiem?

Boję się tylko tego, że większość użytkowników będzie mogła edytować posty NPC - a wiadomo jak to w życiu - bywa różnie i moga dziać się różne rzeczy. Chciałabym aby wszystko przebiegło fair i każdy dobrze się bawił.

Dlatego na razie od głosu się wstrzymuję i czekam na dalsze argumenty :love:

Nina Reyes

26

trust me, i'm a biotechnologist

and my hair smells like chocolate

Nina Reyes

mów mi: Patka

nieobecność: do 16 listopada leżę i kwiczę

multikonta: Gabriel, Winter, Ivy, Phoenix, Philippa, Dale, Mordechai, Dayami, Tinsley

Wysłany: 2017-11-09, 16:48   
   dzielnica: North Brentwood
   MG: Nie

Ja myślę, że to dobre rozwiazanie - na pewno nie zaśmieci forum bardziej, niż postacie tworzone na jedna rozgrywkę, a mi samej na przykład słabo wychodzi wciskanie npc we własne posty, zwłaszcza takiego na więcej, niż dwa posty :idk:

edit:
Clem napisał/a:
Mam nadzieję, że nie będzie to bezużytecznie stworzone konto, oraz pozwoli też na ciekawa współpracę z innymi użytkownikami - może zamiast sesji z Mistrzem/Administracja- ktoś zechce zrobić sobie z Użytkownikiem?

O o, to właśnie to! Po co zawracać głowę adminom, którzy maja sporo roboty z forum i swoimi grami, skoro można znaleźć chętnego spoza administracji. Kiedyś, na innym forum, bardzo fajnie mi się rozegrało z npc pobicie mojego dziecka, które miało potem spory wpływ na fabułę, a jakoś wygodniej było mi to zrobić, niż machnać przeskok czasowy i ni z tego, ni z owego nagle stwierdzić, że był pobity :lol:
Też nie będę często korzystać, więc nie wiem, czy przez miesiac faktycznie uda się sprawdzić jego przydatność, ale kiedyś pewnie by się przydało.

Lionel Blake

45

It hit so hard, I'm holding on to my chest. Maybe you left your mark, reminding me to forget

właściciel"essex.arms" posiada rottweilera o imieniu Gringo

Lionel Blake

multikonta: Aphrodite

Wysłany: 2017-11-09, 16:49   

Jestem za wypróbowaniem tego pomysłu.
Co prawda chętni na rozgrywkę z Mistrzem Gry moga zgłaszać się w odpowiednim do tego dziale. Jednak konto NPC z dostępem dla wszystkich oszczędziłoby czekania na osoby prowadzace MG.

Ułatwiłoby to realizacje spontanicznych pomysłów, atrakcyjnych wstawek do fabuły, czy ogarnianie fabuł z udziałem wielu użytkowników.

Jeżeli stworzenie takiego NPC by przeszło, to byłabym oczywiście za kontrolowaniem czy ktoś faktycznie nie pisze sam ze soba. Na przykład poprzez zasadę wpisywania się w jakimś konkretnym temacie i informowania kto bierze to konto + link do danej fabuły.

Jeżeli nie wypali, to zawsze można z tego zrezygnować :idk:

Edit: Matko, Clempa :lol: Wyobraź sobie, że chcesz zagrać z umierajacym Frankiem. Biorę NPC i podgrywam Ci Franka w jego ostatnich minutach. Nie chodzi o to jak piszemy obecnie np. w LA - chociaż może komuś wstawianie takich matek, ojców i kochanków w oddzielnym poście wydaje się atrakcyjniejsze i bardziej przejrzyste.

Druga sprawa to fabuły z większa ilościa userów. Czyli mini prywatne eventy, gdzie ktoś robiłby podsumowania oddzielnym kontem (Jak MG na festynie)

Tommy C. Dalle

23

Storm hunter - messed up rogue - Shaolin monkey - Saxybara (AU)

I was waiting on a different story. This time I'm mistaken for handing you a heart worth breaking.

Tommy - Blondes have more fun - Dalle

mów mi: Wilku!
Wysłany: 2017-11-09, 16:53   

Clementine Palmer napisał/a:

Boję się tylko tego, że większość użytkowników będzie mogła edytować posty NPC - a wiadomo jak to w życiu - bywa różnie i moga dziać się różne rzeczy. Chciałabym aby wszystko przebiegło fair i każdy dobrze się bawił.

Jak weteranem forumowym wraz z paroma innymi osobami jestem, tak jeszcze ani razu nie spotkałam się z sytuacja, w której ktoś bezczelnie edytuje cudze posty na koncie NPCa w nieswoich rozgrywkach. Oczywiście, tak jak Clem napisała, nie można wykluczyć ryzyka zaistnienia takiej sytuacji, aczkolwiek uważam, że jest ono tak małe, iż nie stanowi potencjalnego zagrożenia graczom Brentwood. Mimo wszystko, jesteśmy ludźmi na jakimś poziomie i co dałoby nam psucie innym zabawy? Nic. A jak wiadomo, dla niczego nie warto się starać.

Moje zdanie jest w zasadzie poczatkiem tej dyskusji i nadal nie uległo zmianie. ;>

PS dzięki za ankietę!
[Profil]

Latifa Rashid

26

reporterka

daredevil, adventurer, war reporter, addicted to adrenaline & secretly in love with high school musical

Latifa Rashid

mów mi: emka

nieobecność: mało mnie

multikonta: riley, chester, mavourneen, isidore, yevtsye, sherridan, calanthe, nancy

Wysłany: 2017-11-09, 19:24   
   dzielnica: North Brentwood
   MG: Tak

Cytat:

jak trzeba by być zdesperowanym i znudzonym, aby edytować czyjeś posty z konta NPC? :lol:

zagłosowałam na tak, bo mnie to ani ziębi, ani grzeje, a skoro może ułatwić grę innym użytkownikom czy sprawić, aby lepiej się bawili - czemu nie? z tego co pamiętam raz użyłam takiego konta do rozgrywki na innym forum i bardzo mi to pomogło, tutaj na chwilę obecna nie mam takiej potrzeby, ale może w przyszłości jakaś okazja się trafi. w każdym razie jestem na tak, bo to fajna inicjatywa :o k:

Clementine Palmer

32

Ticking away the moments that make up a dull day You fritter and waste the hours in an offhand way

Kicking around on a piece of ground in your home town Waiting for someone or something to show you the way

Clementine Palmer

Wysłany: 2017-11-09, 22:09   

Bardzo podoba mi się pomysł Lio, aby zrobić spis rozgrywek NPC - nam jako administracji będzie łatwiej to ogarnać.

No i wiecie - jesteśmy dorośli, ale jednak internet to internet i różni ludzie się kręca i działaja z różnych pobudek.
Trol, osoba której ktoś zalazł za skórę... liczę jednak, że to tylko czarne scenariusze w mojej głowie i się nie zawiodę.

dallas cadwallader

35

ratownik medyczny

I wanna confess that you own me and we don't rest if we're lonely

Wysłany: 2017-11-09, 22:31   

mi jest wszystko jedno, raczej nie skorzystam, ale ktoś może mieć ochotę skorzystać z takiej opcji, więc niech będzie, że jestem na tak :idk:
ale jeśli martwicie się o to, że ktoś wbije na konto NPC i będzie z zamiłowaniem edytował nieswoje posty, to jest jeszcze opcja wprowadzenia postaci drugoplanowych, wtedy każdy na swoje własne potrzeby stworzy sobie babcię, siostrę, czy kto tam byłby potrzebny do jednej rozgrywki. ale, szczerze powiedziawszy, nigdy nie spotkałam się z taka bezczelnościa. towarzystwo na forum jest solidne, a jeśli boicie się kogoś z zewnatrz, to po prostu hasło można wrzucić w "hide" i tyle.

in an ocean of noise i first heard your voice
ringing like a bell, as if I had a choice, oh well!
[Profil]

Jimmy Fox

20

za hajs ojca baluj

YOLO

Jimmy Fox

multikonta: nie ma ^^

Wysłany: 2017-11-09, 22:44   

<TAK>
Nie wiem, czy osobiście skorzystam, ale czasem się przydaje ;)
[Profil]

Joey Harrison

22

All by Myseeelf

Wielkieś uczyniła pustki w domu moim, mój drogi Maoamie tym zniknieniem swoim

Joey Harrison

mów mi: Patuś

multikonta: Electra Aldridge, Claire Fisher

Wysłany: 2017-11-11, 17:32   

Jeżeli komuś to ułatwi lub urozmaici rozgrywkę to droga wolna, ja nie będę stał na przeszkodzie. Przecież każdy ma się bawić tak jak lubi, prawda? :owca: :owca: Zwykle jeżeli używam NPC to w tym samym poście, w którym piszę moja postacia - z Emka już kilkakrotnie ożywiliśmy otoczenie naszych postaci. No ale niech każdy robi jak uważa, co nie? :D Zagłosowałem więc na TAK, ale no sam z tego konta korzystać nie zamierzam. xD

“apart from being suicidal I'm fine”

[Profil]

Althea Holgate

36

adwokat

So you wanna call me the devil's advocate When you don't know the half of it?

Althea Holgate

mów mi: Ari

nieobecność: wracam do życia po studiach!

multikonta: Eleonore, Lydia, Marisol, Miranda

Wysłany: 2017-11-11, 21:31   
   dzielnica: Southend
   MG: Tak

Cóż przyszła pora po to, by się wypowiedzieć. Zapewne jak większość tutaj jestem na TAK. Myślę, że to dobry pomysł, by posiadać taka postać, która każdy mógłby wykorzystać w swojej fabule dosyć swobodnie. Na pewno mogłoby to służyć urozmaiceniu fabuł. Wiadomo, że nieraz powstaja bardziej ambitne plany na grę, w których pojawiaja się postacie, że tak powiem jednorazowe. Takie konto pozwoliłoby na rozpisanie sytuacji w nieco szerszy sposób także z punktu widzenia osoby trzecie.
Można nawet zaangażować w rozgrywkę kogoś znajomego, który wcieliłby się w NPC i wprowadził lekki element zaskoczenia. Co prawda można się zawsze zgłosić z taka prośba do administracji, ale jako, że posiadamy własne watki, pewne obowiazki i życie poza forum to byłoby to naprawdę trudne, by udzielać się regularnie we wszystkich fabułach. Zreszta niektórzy i tak woleliby, żeby w ich fabułach interweniował znajomy, a nie jakiś zły i obcy admin :lol:
[Profil]

Clementine Palmer

32

Clementine Palmer

Wysłany: 2017-11-12, 17:22   

Dobra, dałam TAK, bo liczę na to, że spełni się chociaż część mojej wizji i urozmaici to nasze forum i sprawi, że będzie grało się nam wszystkim super pięknie.
Mam też nadzieję, że pomysł nie spali na panewce i postać NPC będzie używana przez większość użytkowników. <33

[ ZAMKNIĘTY ]