nawigacja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania, propozycje, sugestie
Autor Wiadomość
Caden Holgate

27

7 billion smiles and yours is my favourite

life should be about more than just surviving

Caden Holgate

mów mi: evie

nieobecność: aldridge | bishop | perceval | woodill

multikonta: żyję od niedzieli do wtorku

Wysłany: 2017-10-02, 22:08   
   dzielnica: Southend
   MG: Tak

Gregory - już dawno było poprawione, tylko zapomniałam napisać (;

dallas cadwallader napisał/a:
to pewnie nie ma znaczenia, ale jak się kliknie w stopce na "Profil Clementine", to przenosi do profilu Lionela. sorry, lubię wszędzie klikać :lol:

Dzięki za spostrzegawczość, ale już nie będę zmieniać, bo za dwa dni będa wyniki głosowania i wszystko pójdzie do zmiany :lol:

Sherridan Rose

31

architekt

colors nut, van gogh lover, creative, alcoholic and trying to get his life together after being in love with his very best friend

Sherridan Rose

mów mi: emka

nieobecność: mało mnie

multikonta: riley, chester, latifa, mav, isidore, yevtsye, calanthe, nancy

Wysłany: 2017-10-20, 16:42   
   dzielnica: East Brentwood

Cytat:
2.2 Każdy Gracz może posiadać maksymalnie sześć postaci. Aby założyć kolejna na wszystkich pozostałych kontach należy mieć co najmniej 20 postów fabularnych. Aczkolwiek jeżeli raz użytkownik dobije do sześciu postaci i wyrazi chęć zrezygnowania z którejś z nich, badź trafi ona do grupy nieaktywnej ze względu na nie pisanie postów przez czas dłuższy niż 14 dni, przed stworzeniem kolejnej postaci również musi posiadać 20 postów fabularnych na pozostałych kontach.

ja bym proponowała usunięcie tego ograniczenia z regulaminu, skoro niedużo osób (nie wyłaczajac adminow) tego przestrzega ;)

o, i co do poniższego spostrzeżenia (żeby nie robić spamu): link do profilu joeya nazywa się linkiem do profilu percy'ego, też można by zmienić :D

robin underhill
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-20, 16:46   

a ja od siebie dodam, że ostatnie okienko w stopce nie jest skończone/się spieprzyło :hmm:

Caden Holgate

27

Caden Holgate

Wysłany: 2017-10-20, 19:38   

Jeśli chodzi o punkt w regulaminie, to nie zostanie on usunięty. Wiem, że nie jest przestrzegany w stu procentach i że sama zrobiłam Stitcha zanim na Hec nabiłam dwadzieścia punktów. Z tym punktem jednak chodzi o to, że jest wśród nas kilka osób i przypuszczam, że może pojawić się więcej, które tworza kilka postaci w ciagu dwóch/trzech dni, po czy rezygnuja z nich i robia nowe, aby na koniec zniknać z forum na kilka tygodni, czy już na stałe. Dlatego wobec osób, które sa z nami i wiemy, że z nami zostana przymykamy nieco oko w tej sprawie. Nie całkiem sprawiedliwe, zdaję sobie z tego sprawę. Jeśli zajdzie potrzeba, zajmę się edycja tego podpunktu, co wcale łatwe nie będzie.

Znów jeśli chodzi o pola w stopce forum, to niebawem nowe wybory i już nie będę tego poprawiać, przy czym ostatnie okienko wygladało tak od poczatku. Osoba zajmujaca się kodami odeszła od nas, watek miesiaca wygrały trzy postaci i nagle nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić :/

Sherridan Rose

31

architekt

colors nut, van gogh lover, creative, alcoholic and trying to get his life together after being in love with his very best friend

Sherridan Rose

multikonta: riley, chester, latifa, mav, isidore, yevtsye, calanthe, nancy

Wysłany: 2017-10-20, 23:31   
   dzielnica: East Brentwood

skoro administracja nie zamierza go usuwać to może należałoby go chociaż trochę przekształcić? nie wiem, zaznaczyć do którego momentu ten punkt obowiazuje, a od którego już nie? ustalić jakaś granicę czasu, jaki trzeba grać na forum, żeby ta reguła nie dotyczyła danego użytkownika? wszak termin "osoby, które sa na forum i graja" może mieć wiele znaczeń w zależności od odbiorcy, wypadałoby to jakoś zdefiniować. regulamin powinien obowiazywać wszystkich jednakowo, ale byłoby dobrze, aby przypadki jakichkolwiek odstępstw zostały uwzględnione w panujacych na forum zasadach, w przeciwnym razie może to wygladać tak, jakby admini sami nie przestrzegali regulaminu :D

edit: a jeśli chodzi o osoby, które przychodza na forum i tworza multum postaci, aby zaraz potem odejść bez słowa, proponowałabym ustalenie ilości postów potrzebnych do utworzenia kolejnego mutli na odwrotnej zasadzie. coś w stylu, że aby stworzyć drugie multikonto, użytkownik musi mieć na poprzednim koncie 5/10/15 postów fabularnych (wedle uznania), w ten sposób można nieco wyeliminować występowanie takich przypadków :D

Tommy C. Dalle

23

Storm hunter - messed up rogue - Shaolin monkey - Saxybara (AU)

I was waiting on a different story. This time I'm mistaken for handing you a heart worth breaking.

Tommy - Blondes have more fun - Dalle

mów mi: Wilku!
Wysłany: 2017-11-04, 12:30   

Po namysłach większych, badź mniejszych, wychodzimy z propozycja, aby utworzyć dostępne dla użytkowników konto NPC, z którego można pisać posty ważne dla własnych fabuł, bez potrzeby tworzenia postaci drugoplanowych i zaśmiecania nimi działu KP. O ile można coś takiego obejść w postach fabularnych, jeżeli ktoś w ogóle pokusi się o wprowadzenie, prowadzenie i pisanie NPCami utworzonymi na rzecz tej jednej konkretnej rozgrywki, o tyle smsy czy rozmowy telefoniczne już niekoniecznie w taki sposób zadziałaja (bo to w dużej mierze wygladałoby jak pisanie z samym soba, a przecież nie o to chodzi), a nie chcemy mieszać w to Mistrza Gry, do konta którego ma dostęp tylko administracja, a jego zasięg działania w dużej mierze obejmuje eventy i/lub zdarzenia losowe. W skrócie – można rozważyć utworzenie publicznego konta NPC dostępnego dla wszystkich. :hmm:
[Profil]

Taylor Scroggs

29

hakuje/wyszukuje + pracuje dla Althei

Keep your hands off my pierogi. Don't you touch they're my pierogi. Get your own god damn pierogi.

Taylor 'SpierTaylor' Scroggs

mów mi: Kocie!

multikonta: Amnesia (aka Kala) & AA (aka Skylar)

Wysłany: 2017-11-08, 22:37   

Tommy C. Dalle napisał/a:
Po namysłach większych, badź mniejszych, wychodzimy z propozycja, aby utworzyć dostępne dla użytkowników konto NPC, z którego można pisać posty ważne dla własnych fabuł, bez potrzeby tworzenia postaci drugoplanowych i zaśmiecania nimi działu KP. O ile można coś takiego obejść w postach fabularnych, jeżeli ktoś w ogóle pokusi się o wprowadzenie, prowadzenie i pisanie NPCami utworzonymi na rzecz tej jednej konkretnej rozgrywki, o tyle smsy czy rozmowy telefoniczne już niekoniecznie w taki sposób zadziałaja (bo to w dużej mierze wygladałoby jak pisanie z samym soba, a przecież nie o to chodzi), a nie chcemy mieszać w to Mistrza Gry, do konta którego ma dostęp tylko administracja, a jego zasięg działania w dużej mierze obejmuje eventy i/lub zdarzenia losowe. W skrócie – można rozważyć utworzenie publicznego konta NPC dostępnego dla wszystkich. :hmm:

Podbijam!
Jestem jak najbardziej za głównie właśnie dzięki możliwości uniknięcia tworzenia postaci drugoplanowych, które pojawiaja się w życiu graczy epizodowo np. siostra wpada z wizyta i się okazuje, że umiera (i serio pada gdzieś w korytarzu, bo się potknęła o banana). Całkiem poważnie to takie konto się przydaje w wielu kwestiach, o których pisała już Tommy, więc również proszę o rozważenie tej propozycji.
[Profil]

Clementine Palmer

32

Ticking away the moments that make up a dull day You fritter and waste the hours in an offhand way

Kicking around on a piece of ground in your home town Waiting for someone or something to show you the way

Clementine Palmer

Wysłany: 2017-11-09, 16:03   

Dzięki za podbicie watku, kompletnie nie zwróciliśmy na niego uwagi. :)

Dyskusja na ten temat była krótka, więc i tutaj nie będę się rozpisywać.
Dla samej mnie pomysł wydaje się być w porzadku, jednak wcielajac się w postacie drugo, trzecio, dziesięcio – planowe wydawało mi się, że takie dodatkowe konto nie jest mi potrzebne.
Jeśli jednak zdecydowana większość Użytkowników wyrazi zgodę i faktycznie będa z niego korzystać, to dlaczego nie?

W końcu jesteśmy od tego, aby urozmaicić Wam zabawę i usprawnić trochę jakoś tę grę.

Jedyne co, to byłoby super, gdyby osoby biorace udział w ankiecie wyrażały w poście swoje uwagi, sugestie i watpliwości.

Tommy C. Dalle

23

Storm hunter - messed up rogue - Shaolin monkey - Saxybara (AU)

I was waiting on a different story. This time I'm mistaken for handing you a heart worth breaking.

Tommy - Blondes have more fun - Dalle

mów mi: Wilku!
Wysłany: 2018-05-16, 19:35   

Cytat:
Wieloświat (multiwersum, multiświat, metawszechświat, superwszechświat, multiwszechświat, ultrawszechświat) – hipotetyczny zbiór wszelkich możliwych wszechświatów, zawierajacy w sobie wszystko inne (w tym wszystkie możliwe, potencjalne – niezależnie od rozważanych czasoprzestrzeni lub wymiarów, w których się znajduja – wszechświaty; w tym także tak zwane wszechświaty równoległe). Do powstania tej definicji doprowadziła idea istnienia innych wszechświatów oprócz naszego.

Tak to definiuje ciocia Wikipedia.

Po konsultacjach z kilkoma użytkownikami, wychodzę z propozycja stworzenia Działu ”Alternative Universe”, który umożliwiałby użytkownikom prowadzenie gier z kanonicznych uniwersów ksiażek, seriali, filmów, komiksów, itd., czy nawet własnych-alternatywnych historii danego wydarzenia w Brentwood, jakie nie byłyby traktowane jako te oficjalne.

W zależności od stopnia odzewu i organizacji, przedstawiałoby się to w dwóch opcjach:

1) Mniej rozbudowana, prosta i jasna – stworzenie działu, w którym użytkownicy tworza tematy z krótkim opisem uniwersum zapożyczonego – badź oryginalnego – oraz postaciami bioracymi w nim udział w podtemacie otwieranego watku, np.

„Zosia & Tosia, AU Harry Potter” lub „Zostia & Tosia, AU post-apokalipsa”

O ile w przypadku Harry’ego Pottera nie ma watpliwości, o tyle post-apokalipsa czy to będzie zwiazane z horda zombie, wybuchem nuklearnym czy zwyczajnym życiem po zniszczeniu świata zależy od graczy i nie wymagałoby objaśniania. W końcu ta fabuła i tak nie przeniesie się na realia Brentwood.

2) Bardziej rozbudowana – obejmuje stworzenie poddziałów typu:

„Fantasy”, - własne historie fantasy oraz stuprocentowo obejmujace je uniwersa, np. Harry Potter, LOTR, etc.
„Sci-Fi”, - własne historie sci-fi oraz stuprocentowo obejmujace je uniwersa, np. Gwiezdne Wojny, Star Trek, etc.
„Brentwood” – własne historie na bazie kanonicznych, ale z innym rozwinięciem niż w rzeczywistości nastało,
„Inne” - historie nie pasujace do żadnego z powyższych uniwersów, np. horrory, seriale, filmy, komiksy i inne, które nie wpasowuja się w kategorię czysto „Fantasy”, „Sci-fi” i „Brentwood”

W zależności od zapożyczonego uniwersum, użytkownik tworzyłby odpowiedni temat w konkretnym dziale, np.

„Zosta & Tosia, Star Wars AU” -> Sci-Fi
„Zostia & Tosia, Eragon AU” -> Fantasy
„Zosia & Tosia, [tu tytuł kanonicznego watku z forum, który chce się odegrać inaczej w rozwinięciu]” -> Brentwood
„Zosia & Tosia, Avengers AU„ -> Inne

Aby uniknać komplikacji czy opóźnień, nie byłyby to rozgrywki bazowane stricte na rzutach kostkami w momentach, kiedy, np. postać walczy, ale w uzasadnionych momentach, badź na prośbę użytkownika, mogłaby zaistnieć opcja zaangażowania Mistrza Gry do wprowadzenia elementu lub poprowadzenia rozgrywki.

Myślę, że jest to ciekawe urozmaicenie dla forum, powiew nowości, który raczej się nie znudzi, a już na pewno alternatywa dla wszystkich, którzy nie chca tworzyć kart na forach stricte rpg o danej tematyce tylko po to, aby rozegrać sobie tam jeden czy dwa watki, bo mechanika, system punktowy, itd. odstraszaja sl-owców w dużej mierze na forach fantasy, sci-fi czy tych uniwersów komiksowych. Poza tym, rozgrywki toczone byłby postaciami, które dany gracz posiada "na swoim stanie", więc nie istniałaby potrzeba tworzenia nowych, specjalnie na rzecz danej rozgrywki, co jest zdecydowanie dużym ułatwieniem, bo po co tworzyć postać dla jednej gry, jak można jedna fabułę dla tego konkretnego bohatera?
Ode mnie to tyle i zapraszam do wyrażenia opinii innych, a także administracji! <3
[Profil]

Joey Harrison

22

All by Myseeelf

Wielkieś uczyniła pustki w domu moim, mój drogi Maoamie tym zniknieniem swoim

Joey Harrison

mów mi: Patuś

multikonta: Electra Aldridge, Claire Fisher

Wysłany: 2018-05-16, 19:45   

Jestem jak najbardziej za! :D W końcu jesteśmy tu przede wszystkim dla relaksu. xD Człowiek czasem ma ochotę zaszaleć w grze i pobekować, a to byłoby naprawdę trudne w "typowej grze" - co wiecej, wpłynęłoby na nia negatywnie. No a tak będzie dział, w którym wyobraźnia będzie mogła naprawdę zadziałać. Kto nie chciałby zobaczyć np Chestera mówiacego że "Obiwan jesteś nasza jedyna nadzieja"? <3 J to widzę nieco tak jakby ..... byłby to taki dział nieco....... jakby postacie bawiły sięna podwórku jak wszyscy kiedyś robili. xD No a z powodu chwilowej zachcianki słabo byłoby być zmuszonym rejestrować na kompletnie inne forum. :C

“apart from being suicidal I'm fine”

[Profil]

Riley Withinghall

44

looking for a halloween costume? loser.

you should follow my example. i'm so scary that i dress up as myself.

Riley Withinghall

multikonta: chester, latifa, mavourneen, isidore, yevtsye, sherridan, calanthe, nannette

Wysłany: 2018-05-16, 19:47   

no ja ogólnie będę bardzo przekonujaca, jak zawsze - jestem za :lol: kiedyś już tak było, że miałam z Lexi pomysł na forumowy watek, który rozegrałby się kompletnie inaczej niż w rzeczywistości, pokazujac możliwości, ale jednocześnie nie burzac porzadku życia postaci, ale nie było ani czasu, ani możliwości, aby go zrealizować. sadzę, że taki dział to fajny pomysł na rozwinięcie kreatywności (bo ileż można grać ciagle realistycznie? normalka, że czasami człowiekowi się zachce stworzyć coś kompletnie nielogicznego, tak dla rozrywki po prostu) bez potrzeby rozdwajania się i roztrajania na mnóstwo for. w takim dziale można by nie tylko pisać postaciami w jakimś kompletnie innym świecie, ale także rozgrywać jakieś plot twisty, śmieszne, kompletnie bezsensowne watki i w ogóle, byłoby fajnie. plusem jest to, że brentwood to przyjemne, luźne forum, nie jakieś a ę, więc raczej nie byłoby kogoś, kogo takie rozwiazanie by bardzo triggerowało. także ja jestem na TAK, aczkolwiek stoję za opcja pierwsza, bez rozdrabniania się na poddziały. myślę, że jeśli chcielibyśmy wszystko dokładnie, stuprocentowo od siebie oddzielić, trzeba by więcej podkategorii, a to już wprowadziłoby chaos. albo przynajmniej mi nie chciałoby się w tym babrać :lol:

[Profil]

Aphrodite Aldridge

28

Modelka | Nierób w "game" (170cm)(62kg)

If the police ask me anything... I know nothin', like Jon Snow

Dyta Aldridge

mów mi: Dari
Wysłany: 2018-05-16, 20:03   
   dzielnica: South - West Brentwood

Część z was już zauważyła, że lubię niekiedy tworzyć i grać w watkach niecodziennych, szalonych, parodiach itp. itd. Różnorodność i "puszczanie wodzy fantazji" sprawia mi po prostu przyjemność. Jasne, można tworzyć ciekawe, ekscytujace watki w realiach jakie przedstawia tematyka, opis forum, ale czy nie byłoby przyjemnie móc pozwolić sobie prawie na wszystko, kiedy akurat najdzie nas wena na coś niespotykanego? Już nie będę krakała o wygodzie jaka idzie za tym, że nie trzeba by się było rejestrować na innych forach i tworzyć nowych kart, tylko po to, żeby spełnić swoja zachciankę. (Przedstawiane to było wyżej) Ja wiem, że nie miałabym czasu, ani zapału aby latać po innych forach i angażować się w całkiem nowe rzeczy. Także, jeżeli wypaliłoby coś takiego tutaj, to byłabym naprawdę zachwycona.

Jeżeli miałabym wybrać jedna z opcji, to jestem za pierwsza. Prostota niekiedy jest najlepszym rozwiazaniem. Bardziej przejrzyste, no i podejrzewam, że nie będzie aż tak wielu fabuł, aby był sens (przynajmniej na poczatku) rozbudowywać działy. Kto wie, może stanie się to tak popularne, że z czasem dojdzie do rozbudowy?

W każdym razie trzymam kciuki i jestem ciekawa jak widzi ten pomysł Administracja.

Keith O'Shaughnessy

16

Love may be love

But I'm not going to be your little bitch.

Keith Leslie O'Shaughnessy

mów mi: Kei, Keith, Kevin.

multikonta: Even.

Wysłany: 2018-05-16, 20:41   
   dzielnica: South - West Brentwood

Szczerze mówiac to nie wiem dlaczego, ale byłem przekonany że taki dział już istnieje. A jego faktycznie na forum nie ma. Tak czy siak jestem jak najbardziej na tak przy czym głosowałbym na opcję pierwsza. Myślę, że nie ma potrzeby rozdrabniania wszystkiego na działy. Kto będzie chciał grać w świecie fantasy to założy sobie watek ze światem fantasy i tak dalej. Podejrzewam, że w przypadku rozbudowania działów, watki różnych ludzi i tak by się ze soba nie łaczyły więc nie ma sensu aż tak tego rozbijać. Najwyżej można zaproponować, by ludzie przy pisaniu tytułów tematów zakładajac watek, robili to na podstawie jakiegoś utartego szablonu typu:
"[FANTASY, Eragon] Zosia & Tosia"

Ale też chyba można to zostawić indywidualnej decyzji userów. Zwłaszcza gdy wymyśla sobie jakiś powalony świat, który będzie w sobie łaczył kilka kategorii na raz, a co tam. No, tak czy siak - mocno za.

my level of sarcasm?

it got to the point where i don't even know if i'm kidding or not.

[Profil]

Max Parker

22

studiuje reżyserię, barmanuje

french hipster, games, aesthetic hoe, guitars, future film director, local detective

Max Janae Parker

mów mi: Sandera

multikonta: Jayden, Erwin, Rhea, Ellis, Dani, Kenai, Andrei

Wysłany: 2018-05-16, 21:38   

Nie będę pod tym względem inna, bo również jestem za. Kreatywność użytkowników należy wspierać, a skoro można odegrać stworzonymi już postaciami coś zupełnie innego, bez potrzeby latania po innych forach - czemu nie. Spore udogodnienie dla kogoś, kto rzeczywiście nie ma czasu na inne fora, a chciałby pobawić się w nieco innych realiach. Skoro postaci moga śnić (tak zakładam) i wcielać się w nich chociażby w członków survive team z zombie apokalipsy, czemu nie zrobić oddzielnego miejsca na Brentwood, gdzie takie fabuły mogłyby trafiać?
Opcja 1 wydaje się najbardziej wygodna, bo przecież akcja będzie się toczyć w jednym temacie, bez potrzeby tworzenia jakichkolwiek podforum/subforum/whatever.
Od siebie mogę jeszcze dodać, że na upartego można wyłaczyć w takim dziale „poza realiami” naliczanie postów, co by nie kolidowało bezpośrednio z watkami, prowadzonymi „w realiach”.

[Profil] [WWW]

Caden Holgate

27

Caden Holgate

Wysłany: 2018-05-21, 20:15   

Trochę zajęło nam uzgadnianie wszystkiego, odnośnie ostatniej propozycji, dlatego odpowiadamy dopiero teraz. Wraz z pozostałymi Adminami uznaliśmy, że przystaniemy na opcję pierwsza (stworzenie działu, w którym użytkownicy będa zaczynać rozgrywkę utworzeniem nowego tematu). Przy czym każda z osób grajacych na forum, będzie mogła rozgrywać tylko i wyłacznie jedna rozgrywkę w danej chwili. Zależy nam na tym, aby samo forum nie zostało zaniedbane i większość watków nie przeniosła się do działu, który tak naprawdę ma być odskocznia od codzienności. Odpowiedni dział niebawem pojawi się na forum.

[ ODPOWIEDZ ]