Poprzedni temat «» Następny temat
The three shells
Autor Wiadomość
Althea Holgate

37

adwokat

poślubiła pracę

Southend

mów mi: Ari

multikonta: Eleonore, Marisol

nieobecność: studia i praca nie pomagają w pisaniu

Wysłany: 2017-09-28, 00:21   

Althea Holgate

Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zwykle Althea starała się zachować jakoś punktualność, ale jak widać na załaczonym obrazku nie zawsze jej to wychodziło. Oprócz czasem naprawdę napiętego harmonogramu trafiały się również niezapowiedziane sprawy, które wymagały od niej jak najszybszej interwencji. I wtedy niektóre z jej planów po prostu brały w łeb lub też spotykały się z lekkim opóźnieniem.
Co do wystawienia kogoś... Raczej jej się nie zdarzyło. Oczywiście odwoływanie spotkań nie należało u niej do aż takiej rzadkości, ale zawsze stał za tym jakiś powód i starała się informować o tym kogoś zawczasu. W tym wypadku zapewne by było podobnie, gdyby okazało się, że praca jednak uniemożliwia jej udanie się do restauracji. Lub też gdyby stało się coś zupełnie innego wyjętego spod jej mocy. Czy jest coś bardziej irytujacego od spraw nad którymi nie ma się kontroli? Chyba nie.
- Całe szczęście - westchnęła jeszcze nim zajęła miejsce. Jeszcze teraz jej tylko brakowało jakichś wykładów na temat kultury i punktualności. Zreszta w sumie faktycznie kilka minut to nic wielkiego. Gdyby spóźniła się pół godziny to byłaby zupełnie inna kwestia.
Sama sięgnęła po kartę dań, by szybko przestudiować ja wzrokiem. Szczerze powiedziawszy nie miała większego pomysłu na to, co chciałaby zjeść.
- Polecasz coś konkretnego? - spytała jeszcze dla pewności. Cóż najwyżej skończy się tak, że weźmie to samo. Może i mało pomysłowe, ale zawsze coś, prawda?
[Profil]

Letizia Pausini

Wysłany: 2017-10-01, 18:06   

Jak to nieraz mawiałam, człowiekiem jestem, inni też sa ludźmi, takie sytuacje się zdarzaja i je rozumiałam bardzo dobrze. Mi czasem na biznesowe spotkania też zdarzało się docierać w ostatniej chwili i miewałam wtedy powody ku temu. A kilka minut? Czym by ono było?
Wykładów nie dostałaby nawet gdyby mnie wystawiła, gdybym przesiedziała cała godzinę i nie wiedziała co się z nia dzieje, czy w ogóle żyje. Wychodziłam z założenia, że ta osoba albo wiedziała co traci, albo nie wiedziała i będzie to dla niej samo w sobie dotkliwym wykładem i nauczka. Między innymi w takim wypadku robiłam kompletne wymazanie sobie tej osoby, ignorowanie jej, traktowanie jakby nie istniała. Trzy osoby tego doświadczyły już do tej pory.
Ze mna tak się po prostu nie robiło.
Sięgnęłam równo z Althea po kartę dań i uniosłam brwi. Więcej potraw włoskich niż się spodziewałam, aż mi się przypomniał dom.
Ravioli jest dobre. Pamiętam, kiedyś z matka robiłam. Może z dwa razy... Ale szczerze mam wrażenie, że ciężko jest je schrzanić, więc powinno być dobre. Ewentualnie popularne jak fidget spinnery spaghetii... I w sumie to wino jest dobre, może się nim pochwalić region niedaleko mojego rodzinnego miasta.

My mind is only one thing that makes me ascared

[Profil]

Althea Holgate

37

adwokat

poślubiła pracę

Southend

Wysłany: 2017-10-06, 21:15   

Althea Holgate

Proszę jednak dało się zrozumieć, że życie zawodowe czasem jest na tyle bogate, że nieco ogranicza to prywatne. Jeśli ktoś nie był szarym pracownikiem siedzacym w jednym miejscu od ósmej do szesnastej to jednak jego rzeczywistość wygladała nieco inaczej i nie potrafił spojrzeć w ten sam sposób na obowiazki innych.
Cóż jakby nie patrzeć przez podobne podejście do życia Letizia oszczędzała sporo energii, która inni marnowali na niepotrzebne kłótnie i spory. Zreszta jeszcze przy okazji psuli tym samym wszystkim humor. Z drugiej strony przy takim podejściu właściwie delikwent nie był się w stanie dowiedzieć co właściwie traci. Także i tak źle i tak niedobrze, a znalezienie złotego środka wydawało się być czymś niezwykle trudnym. Jak zwykle zreszta.
- W takim razie zaufam znawczyni włoskiej kuchni - uśmiechnęła się w kierunku siedzacej naprzeciw kobiety. - Nie pytałam o to wcześniej, ale z którego rejonu Włoch dokładnie pochodzisz?
Cóż teraz ja to nieco zainteresowało skoro dosyć bliskie Włoszce okolice mogły się poszczycić jednym z win, które widniało w karcie. Co prawda uwielbiała ten trunek, ale raczej niespecjalnie się na tym znała. Co prawda miała jakaś wiedzę, ale na pewno nie była koneserem wysokiej klasy po odpowiednich szkołach i kursach.
[Profil]

Letizia Pausini

Wysłany: 2017-10-07, 08:56   

Może i nie miałam pamięci do czego jakie wino się podaje, ale chociaż wiedziałam co jest czym i co jest godne polecenia. Przechyliłam głowę, wzrokiem wertujac jeszcze raz całe menu. Przez chwilę pomyślałam o minestrone, ale równie szybko zrezygnowałam. Miałam wrażenie, że nie pasuje po prostu. Zdecydowałam się więc w końcu na cannelloni z sosem bolońskim. Uniosłam głowę i spojrzałam na nia, gdy zadała mi pytanie. Lekko odwzajemniłam uśmiech.
Z Toskanii, bardzo blisko jest region Chianti, skad właśnie pochodzi wytrawne czerwone wino o tej samej nazwie, które zamówię — odpowiedziałam kobiecie i odłożyłam menu na bok. — A dokładnie urodziłam się i wychowałam we Florencji — dodałam i splotłam ze soba palce dłoni, oparłam na nich głowę i utkwiłam w niej wzrok.
Wybrałaś już co chcesz zjeść? — zapytałam, nie tracac swojego uśmiechu z twarzy. Choć moja mina miała prawo zrzednać na wzmiankę o moim rodzinnym mieście, które od razu potem przypominało mi o mojej przeszłości. A to było jak parę ziarenek soli na ranę. Nie miałam jednak zamiaru psuć randki taka opowieścia. Pozytywy, to było ważniejsze, to miało pobudzić apetyt Althei na spędzanie czasu ze mna, nie zniechęcać jej. Zreszta, miałam już wrażenie, że udało mi się już ja jakoś zainteresować swoja osoba.
A właśnie, a ty skad pochodzisz? — zapytałam z takim samym zaciekawieniem, pochyliłam się nieco do przodu.
[Profil]

Althea Holgate

37

adwokat

poślubiła pracę

Southend

Wysłany: 2017-10-08, 23:30   

Althea Holgate

Kto właściwie przejmował się takimi szczegółami oprócz prawdziwych snobów? Dla niej najważniejsze było, żeby posiłek miał dobry smak. Wino również, a to czy ktoś uznał, że takie wino idealnie nadaje się do innego typu mięsa było dla niej sprawa kompletnie drugorzędna. Jeśli miała ochotę na wypicie czerwonego wina do ryby to zrobi to. Podobnie jak zje grzankę z jajkami na obiad zamiast na śniadanie. Te normy społeczne co do jedzenia czasami naprawdę działały jej na nerwy.
- We Florencji? Zawsze chciałam tam pojechać i zobaczyć Santa Maria del Fiore czy Ponte Vecchio. Podobno sa tam naprawdę ładne zabytki - powiedziała, gdy tylko dostała nieco dokładniejsze specyfikacje co do pochodzenia swojej towarzyszki. Nie spodziewała się, że Letizia pochodzi z tak cudownego włoskiego miasta o cudownej historii.
- Mhmm... Wezmę to ravioli, które podobno ciężko schrzanić - odpowiedziała po czym odłożyła na bok kartę dań. No i proszę najważniejsze miała już za soba. Danie wybrane i teraz można się rozkoszować reszta wieczoru.
- Jestem stad. Z Southend - odpowiedziała na zadane pytanie. Oto jak się ciekawie złożyło, że zamiast Brentwood spędzały czas w miasteczku, gdzie Althea przebywała niemal całe swoje życie. Akurat Southend kojarzyło jej się w miarę z czymś przyjemnym chociaż naprawdę niejednokrotnie miała ochotę rzucić to wszystko i znaleźć się gdzieś zupełnie indziej z dala od obowiazków, które nagle spadły na nastolatkę po stracie rodziców.
[Profil]

Letizia Pausini

Wysłany: 2017-10-11, 11:46   

Zawsze można było mieć i takie podejście jak to. Takie, że po prostu nie patrzyło się na sztywne zasady, brać co się chce i się nie przejmować. No i to mi się podobało. Niekiedy owszem, były ważne, na bankietach, wyjazdach biznesowych. Jednak tutaj... Kto się tym przejmował?
Uwierz mi, sa przepiękne — uśmiechnęłam się delikatnie, odpowiadajac kobiecie i oparłam się wygodniej w krześle. — Ale przewodnik by się zdecydowanie przydał. I może bym się poświęciła, zmusiła do pojechania tam... — udałam teatralne zamyślenie, gładzac palcem dolna wargę, trzymajac wciaż wzrok na ciemnowłosej. Dobrze, że kojarzyła te zabytki z Florencja, a nie to miasto tylko z Assassin's Creed. To chyba najbardziej mnie załamywało.
Dobry pomysł — kiwnęłam głowa gdy odłożyła kartę, zerknęłam na kelnera i uniosłam wymownie rękę by podszedł. Złożyłam zamówienie, dokładne, po czym wróciłam wzrokiem do kobiety, gdy chłopaczyna poszedł.
Nie spodziewałam się, że jesteś miejscowa. To w sumie źle wybrałam z restauracja... Zapewne na niejednej randce tu byłaś. Cholera, mogłam lepiej wymyślić — stwierdziłam w lekkim zamyśleniu.

My mind is only one thing that makes me ascared

[Profil]

Althea Holgate

37

adwokat

poślubiła pracę

Southend

Wysłany: 2017-10-26, 19:15   

Althea Holgate

W zasadzie każdy miał własne podejście do wszystkiego i żadne nie było idealne. Wszystko miało jakiś mankament, a dażenie do doskonałości w zasadzie było bezcelowe, bo jedna zaleta generowała automatycznie jakaś przeciwstawna jej wadę. Czemu wszystko musiało być tak skomplikowane?
- Dziękuję. Poświęciłabyś się i zorganizowała mi taka wycieczkę? Mam nadzieję, że zawierałaby jeszcze jakieś miejsca, o których w przewodnikach się jakoś nie wspomina - odpowiedziała, bo na pewno przyjemnie by było poznać to miasto także od strony, która znaja miejscowi. Dowiedzieć się gdzie sa dobre restauracje albo jakieś piękne miejsca, których nie oblegałyby tłumy turystów. Zdecydowanie coś takiego by jej się spodobało.
Czy to było aż tak zadziwiajace, że pochodziła z Southend? Cóż może po prostu przez lata pracy w Londynie sprawiała teraz wrażenie kogoś kto urodziłby się i wychował w nieco większym mieście. W pracy mogło to być nawet przydatne. W końcu korzystanie z usług prawniczki, która pochodziła z jakiejś małej mieścinki i skończyła tam jakiś podrzędny lokalny uniwersytecik nie brzmiało jakoś zachęcajaco. Co jednak nie znaczy, że umiejętnościami i wiedza odbiegała od swoich kolegów po fachu, którzy posiadali dyplomy z jakiś bardziej renomowanych szkół.
- Nie jest tak źle. Raczej nie chodziłam zbytnio po tutejszych knajpkach - odpowiedziała z uśmiechem, bo faktycznie raczej mało miała za soba takich pełnoprawnych randek w podobnych miejscach, a już na pewno jeszcze mniej nieudanych. Zreszta kto w takim momencie przejmowałby się takimi detalami? Starała się za bardzo nie wracać myślami do przeszłości, bo i po co?
[Profil]

[ ODPOWIEDZ ]