Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Clementine Palmer
2017-11-15, 15:58
NPC - ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem ogólnodostępnego konta NPC?
Tak
93%
 93%  [ 15 ]
Nie
6%
 6%  [ 1 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Brentwood


Wysłany: 2017-11-09, 16:01   NPC - ankieta
  

  
Brentwood

  
your favourite place on earth


Ukryj: 
Tommy C. Dalle napisał/a:
Po namysłach większych, badź mniejszych, wychodzimy z propozycja, aby utworzyć dostępne dla użytkowników konto NPC, z którego można pisać posty ważne dla własnych fabuł, bez potrzeby tworzenia postaci drugoplanowych i zaśmiecania nimi działu KP. O ile można coś takiego obejść w postach fabularnych, jeżeli ktoś w ogóle pokusi się o wprowadzenie, prowadzenie i pisanie NPCami utworzonymi na rzecz tej jednej konkretnej rozgrywki, o tyle smsy czy rozmowy telefoniczne już niekoniecznie w taki sposób zadziałaja (bo to w dużej mierze wygladałoby jak pisanie z samym soba, a przecież nie o to chodzi), a nie chcemy mieszać w to Mistrza Gry, do konta którego ma dostęp tylko administracja, a jego zasięg działania w dużej mierze obejmuje eventy i/lub zdarzenia losowe. W skrócie – można rozważyć utworzenie publicznego konta NPC dostępnego dla wszystkich


Zgodnie z ustaleniami - powstała ankieta majaca na celu pomóc nam zdecydować o potrzebie powstania NPC dostępnego dla wszystkich użytkowników.
Dane do logowania znajdywałyby się w specjalnie zablokowanym dziale, tak aby nikt inny spoza forum nie miał do niego dostępu.
Postać NPC miałaby służyć jedynie urozmaiceniu/ ułatwieniu rozgrywek fabularnych - oznacza to, że granie samemu ze soba nie wchodzi w grę.
Jeśli liczba głosów będzie przeważać na >TAK< stworzymy odpowiednie konto i przez miesiac będziemy przygladać się temu, jak to będzie się rozwijać i w jakim kierunku szło.

Bardzo prosimy o wyrażanie swoich opinii, watpliwości i dodatkowych sugestii pod ankieta - wszystko to pomoże nam usprawnić nowe przedsięwzięcie.
[Profil]
 
 
Taylor Scroggs


Wysłany: 2017-11-09, 16:15   

Zagłosowane i swoje zdanie wyraziłam już w temacie z propozycjami. ;>
[Profil]
   
 
Clementine Palmer


Wysłany: 2017-11-09, 16:44   

Dobra, to ja napiszę w ten sposób:

Bardziej przychylam się do wybrania <tak> bo jest to bardzo fajna inicjatywa dla Użytkowników. Jak było pisane - pomoże to urozmaicić fabułę bla, bla, nie będzie trzeba czekać na MG, który miał coś wtracić, będzie można wrzucić rozmowę w telefon i cokolwiek sobie wymyślicie.

Ja raczej korzystać nie będę, albo będę rzadko - bo wygodniej jest pisać mi postacie w postach. Właściwie to po prostu nie widzę różnicy między pisaniem postaciami drugoplanowymi w postach, a jako oddzielne konto (Lio próbowała tłumaczyć i dalej nie rozumie), ale jeśli mi coś nie jest potrzebne, albo wydaje się dziwne, to nie znaczy, że komuś innemu się nie przyda.

Mam nadzieję, że nie będzie to bezużytecznie stworzone konto, oraz pozwoli też na ciekawa współpracę z innymi użytkownikami - może zamiast sesji z Mistrzem/Administracja- ktoś zechce zrobić sobie z Użytkownikiem?

Boję się tylko tego, że większość użytkowników będzie mogła edytować posty NPC - a wiadomo jak to w życiu - bywa różnie i moga dziać się różne rzeczy. Chciałabym aby wszystko przebiegło fair i każdy dobrze się bawił.


Dlatego na razie od głosu się wstrzymuję i czekam na dalsze argumenty :love:
_________________
[Profil]
 
 
Nina Reyes
27

trust me, i'm a biotechnologist

North Brentwood

mów mi: Patka

multikonta: Winter, Ivy, Philippa, Dale, Dayami, Tinsley

nieobecność: odkopię się kiedyś z tych postów, zobaczycie

Wysłany: 2017-11-09, 16:48   
  

  
Nina Reyes

  
my hair smells like chocolate


Ja myślę, że to dobre rozwiazanie - na pewno nie zaśmieci forum bardziej, niż postacie tworzone na jedna rozgrywkę, a mi samej na przykład słabo wychodzi wciskanie npc we własne posty, zwłaszcza takiego na więcej, niż dwa posty :idk:

edit:
Clem napisał/a:
Mam nadzieję, że nie będzie to bezużytecznie stworzone konto, oraz pozwoli też na ciekawa współpracę z innymi użytkownikami - może zamiast sesji z Mistrzem/Administracja- ktoś zechce zrobić sobie z Użytkownikiem?


O o, to właśnie to! Po co zawracać głowę adminom, którzy maja sporo roboty z forum i swoimi grami, skoro można znaleźć chętnego spoza administracji. Kiedyś, na innym forum, bardzo fajnie mi się rozegrało z npc pobicie mojego dziecka, które miało potem spory wpływ na fabułę, a jakoś wygodniej było mi to zrobić, niż machnać przeskok czasowy i ni z tego, ni z owego nagle stwierdzić, że był pobity :lol:
Też nie będę często korzystać, więc nie wiem, czy przez miesiac faktycznie uda się sprawdzić jego przydatność, ale kiedyś pewnie by się przydało.
_________________


I read between the lines and touched your leg again
[Profil] [WWW]
   
 
Lionel Blake


Wysłany: 2017-11-09, 16:49   

Jestem za wypróbowaniem tego pomysłu.
Co prawda chętni na rozgrywkę z Mistrzem Gry moga zgłaszać się w odpowiednim do tego dziale. Jednak konto NPC z dostępem dla wszystkich oszczędziłoby czekania na osoby prowadzace MG.

Ułatwiłoby to realizacje spontanicznych pomysłów, atrakcyjnych wstawek do fabuły, czy ogarnianie fabuł z udziałem wielu użytkowników.

Jeżeli stworzenie takiego NPC by przeszło, to byłabym oczywiście za kontrolowaniem czy ktoś faktycznie nie pisze sam ze soba. Na przykład poprzez zasadę wpisywania się w jakimś konkretnym temacie i informowania kto bierze to konto + link do danej fabuły.


Jeżeli nie wypali, to zawsze można z tego zrezygnować :idk:

Edit: Matko, Clempa :lol: Wyobraź sobie, że chcesz zagrać z umierajacym Frankiem. Biorę NPC i podgrywam Ci Franka w jego ostatnich minutach. Nie chodzi o to jak piszemy obecnie np. w LA - chociaż może komuś wstawianie takich matek, ojców i kochanków w oddzielnym poście wydaje się atrakcyjniejsze i bardziej przejrzyste.

Druga sprawa to fabuły z większa ilościa userów. Czyli mini prywatne eventy, gdzie ktoś robiłby podsumowania oddzielnym kontem (Jak MG na festynie)
_________________
[Profil]
   
 
Tommy C. Dalle
23

Will travel for work

Life on the road with my van and storms

Downtown BrentwoodWysłany: 2017-11-09, 16:53   
  

  
Tommy C. Dalle

  
I still wish you the best with a "fuck you".


Clementine Palmer napisał/a:


Boję się tylko tego, że większość użytkowników będzie mogła edytować posty NPC - a wiadomo jak to w życiu - bywa różnie i moga dziać się różne rzeczy. Chciałabym aby wszystko przebiegło fair i każdy dobrze się bawił.


Jak weteranem forumowym wraz z paroma innymi osobami jestem, tak jeszcze ani razu nie spotkałam się z sytuacja, w której ktoś bezczelnie edytuje cudze posty na koncie NPCa w nieswoich rozgrywkach. Oczywiście, tak jak Clem napisała, nie można wykluczyć ryzyka zaistnienia takiej sytuacji, aczkolwiek uważam, że jest ono tak małe, iż nie stanowi potencjalnego zagrożenia graczom Brentwood. Mimo wszystko, jesteśmy ludźmi na jakimś poziomie i co dałoby nam psucie innym zabawy? Nic. A jak wiadomo, dla niczego nie warto się starać.

Moje zdanie jest w zasadzie poczatkiem tej dyskusji i nadal nie uległo zmianie. ;>

PS dzięki za ankietę!
[Profil]
   
 
Latifa Rashid
26

reporterka

miłość tylko komplikuje

North Brentwood

mów mi: emka

multikonta: riley, chester, mav, izzy, yev, sherrie, calanthe, nancy

nieobecność: bardzo zamulam

Wysłany: 2017-11-09, 19:24   
  

  
Latifa Rashid

  
life is either a daring adventure or nothing at all


Cytat:
Boję się tylko tego, że większość użytkowników będzie mogła edytować posty NPC - a wiadomo jak to w życiu - bywa różnie i moga dziać się różne rzeczy. Chciałabym aby wszystko przebiegło fair i każdy dobrze się bawił.

jak trzeba by być zdesperowanym i znudzonym, aby edytować czyjeś posty z konta NPC? :lol:

zagłosowałam na tak, bo mnie to ani ziębi, ani grzeje, a skoro może ułatwić grę innym użytkownikom czy sprawić, aby lepiej się bawili - czemu nie? z tego co pamiętam raz użyłam takiego konta do rozgrywki na innym forum i bardzo mi to pomogło, tutaj na chwilę obecna nie mam takiej potrzeby, ale może w przyszłości jakaś okazja się trafi. w każdym razie jestem na tak, bo to fajna inicjatywa :o k:
_________________
      wanderlust (n.) a strong desire or urge to travel and explore the world
[Profil]
 
 
Clementine Palmer


Wysłany: 2017-11-09, 22:09   

Bardzo podoba mi się pomysł Lio, aby zrobić spis rozgrywek NPC - nam jako administracji będzie łatwiej to ogarnać.

No i wiecie - jesteśmy dorośli, ale jednak internet to internet i różni ludzie się kręca i działaja z różnych pobudek.
Trol, osoba której ktoś zalazł za skórę... liczę jednak, że to tylko czarne scenariusze w mojej głowie i się nie zawiodę.
_________________
[Profil]
 
 
dallas cadwallader
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-09, 22:31   

mi jest wszystko jedno, raczej nie skorzystam, ale ktoś może mieć ochotę skorzystać z takiej opcji, więc niech będzie, że jestem na tak :idk:
ale jeśli martwicie się o to, że ktoś wbije na konto NPC i będzie z zamiłowaniem edytował nieswoje posty, to jest jeszcze opcja wprowadzenia postaci drugoplanowych, wtedy każdy na swoje własne potrzeby stworzy sobie babcię, siostrę, czy kto tam byłby potrzebny do jednej rozgrywki. ale, szczerze powiedziawszy, nigdy nie spotkałam się z taka bezczelnościa. towarzystwo na forum jest solidne, a jeśli boicie się kogoś z zewnatrz, to po prostu hasło można wrzucić w "hide" i tyle.
 
 
Jimmy Fox


Wysłany: 2017-11-09, 22:44   

<TAK>
Nie wiem, czy osobiście skorzystam, ale czasem się przydaje ;)
[Profil]
 
 
Joey Harrison
22

South - West Brentwood

mów mi: Patuś, the greatest youtuber of them all

multikonta: Amanda, AllyWysłany: 2017-11-11, 17:32   
  

  
Joey Harrison

  
I'm still big, it's the pictures that got small!


Jeżeli komuś to ułatwi lub urozmaici rozgrywkę to droga wolna, ja nie będę stał na przeszkodzie. Przecież każdy ma się bawić tak jak lubi, prawda? :owca: :owca: Zwykle jeżeli używam NPC to w tym samym poście, w którym piszę moja postacia - z Emka już kilkakrotnie ożywiliśmy otoczenie naszych postaci. No ale niech każdy robi jak uważa, co nie? :D Zagłosowałem więc na TAK, ale no sam z tego konta korzystać nie zamierzam. xD
[Profil]
 
 
Althea Holgate
37

adwokat

poślubiła pracę

Southend

mów mi: Ari

multikonta: Eleonore, Marisol

nieobecność: studia i praca nie pomagają w pisaniuWysłany: 2017-11-11, 21:31   
  

  
Althea Holgate

  
Legum servi sumus ut liberi esse possimus.


Cóż przyszła pora po to, by się wypowiedzieć. Zapewne jak większość tutaj jestem na TAK. Myślę, że to dobry pomysł, by posiadać taka postać, która każdy mógłby wykorzystać w swojej fabule dosyć swobodnie. Na pewno mogłoby to służyć urozmaiceniu fabuł. Wiadomo, że nieraz powstaja bardziej ambitne plany na grę, w których pojawiaja się postacie, że tak powiem jednorazowe. Takie konto pozwoliłoby na rozpisanie sytuacji w nieco szerszy sposób także z punktu widzenia osoby trzecie.
Można nawet zaangażować w rozgrywkę kogoś znajomego, który wcieliłby się w NPC i wprowadził lekki element zaskoczenia. Co prawda można się zawsze zgłosić z taka prośba do administracji, ale jako, że posiadamy własne watki, pewne obowiazki i życie poza forum to byłoby to naprawdę trudne, by udzielać się regularnie we wszystkich fabułach. Zreszta niektórzy i tak woleliby, żeby w ich fabułach interweniował znajomy, a nie jakiś zły i obcy admin :lol:
[Profil]
   
 
Clementine Palmer


Wysłany: 2017-11-12, 17:22   

Dobra, dałam TAK, bo liczę na to, że spełni się chociaż część mojej wizji i urozmaici to nasze forum i sprawi, że będzie grało się nam wszystkim super pięknie.
Mam też nadzieję, że pomysł nie spali na panewce i postać NPC będzie używana przez większość użytkowników. <33
_________________
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10